Wpis

Drugi Harcerski Turniej Piłki Nożnej – Opis

22833499_722546711286204_1256884126_o

Niedzielny poranek 15 października 2017 roku nie wyglądał zachęcająco – ciemne chmury, krople deszczu. To jednak nie powstrzymało śmiałków żądnych wrażeń i prawie 120 harcerzy zajechało na boisko Sparty Jazgarzew. Nieśli ze sobą transparenty, przyprowadzili kibiców. Po losowaniu grup zaczęło się. Rozległ się pierwszy gwizdek sędziego i ruszyli do walki o punkty. Poziom gry był bardzo wysoki, przećwiczone stałe elementy gry. Widać było, że po zeszłorocznym turnieju kondycja drużyn znacznie się poprawiła, a nawet drużynowych. Niektórzy byli tak mocno zaangażowani w grę swoich harcerzy, że choć nie mogąc grać, biegali wzdłuż linii boiska udzielając wskazówek. Z grupy A wyszła 27 KDH bez starty bramki oraz 43 DH, zaś z grupy B wyszła 50 WDH – z kompletem punktów oraz 41 WDH. Półfinałowy mecz pomiędzy 27 KDH a 41 WDH zakończył się zwycięstwem drużyny z Konstancina, zaś w drugim półfinale po niezwykle zaciekłej grze awansowali harcerze z 50. Zanim doszło do meczu finałowego, na murawę wybiegły gwiazdy z naszego Hufca w składzie – Dorota Cichocka-Zawada (bramkarz), Kinga Kowalska, Natalia Stawska (obrona), Tosia Rakowska, Kinga Walczak, Emila Kulczyk (środkowy pomocnik) oraz Miśka Florjańska i Kasia Walendziak (atak) – aby rozegrać mecz z drużyną męską. No i najważniejszy mecz, na który wszyscy czekali – finał – walka o najwyższe podium. Mecz był niezwykle emocjonujący i do ostatniej minuty nikt nie zdołał strzelić bramki. Niczym na zawodach Euro doszło do serii rzutów karnych i tu celniejsi okazali się harcerze z 27 KDH, tym samym zajmując 1 miejsce. Tuż za nimi byli harcerze z 50 WDH a na 3 miejscu uplasowała się 41 WDH. Najlepszych bramkarzy miały drużyny – 43 i 27, zaś królem strzelców zostali gracze z 41 WDH, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został harcerz z 50.  

W czasie turnieju mieliśmy również przyjemność poznać Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski w Freestyle Football, ćwierćfinalistę Mistrzostw Świata w Brazylii – który poza kilkoma pokazami przeprowadził warsztaty pokazując, jak robić sztuczki z piłką. 

Gratulujemy wszystkim piłkarzom doskonałej gry i liczymy, że zobaczymy się za rok w tym samym miejscu. 

Dziękujemy Decathlon za pomoc przy turnieju. Impreza Hufca ZHP Piaseczno była współfinansowana ze środków pozyskanych z Gminy Piaseczno w ramach zadania publicznego „Organizacja aktywnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z Gminy Piaseczno, połączonego z działalnością wychowawczą, opiekuńczą i szkoleniową „Per aspera ad astra”. 

This slideshow requires JavaScript.