Wpis

Harcerze na obchodach Święta Niepodległości

Deszcz jesienny deszcz… o nie, nie w tym roku!

Już wczesnym rankiem Plac Piłsudskiego w Piasecznie zapełnił się harcerzami. Przybywali z różnych stron, by swoją postawą pokazać, że wiedzą czym jest patriotyzm, służba. Można było wśród nich zobaczyć – 21 WDH „ Burza z Uwielin , 23 DH z Nowej Iwicznej, 46 WDH „Bukowina” z Łaz, 41 WDH „ Siedlisko” z Piaseczna, 50 WDH z Gołkowa oraz 52 DH z Jazgarzewa. Następnie phm. Michał Walczak poprowadził 70 osobową grupę do Kościoła Św. Anny, gdzie usłyszeliśmy czym jest wolność i jak wyglądała walka o odzyskanie niepodległości. Po złożeniu kwiatów i wieńców pod tablicą pamiątkową, rozpoczęła się uroczysta defilada po centrum Piaseczna. W trakcie przemarszu dało się odczuć, że zgromadzeni mieszkańcy zachwyceni są postawą naszych najmłodszych, gdyż co chwilę można było usłyszeć „ Brawo Zuchy”. A trzeba przyznać, że było ich sporo bo przyjechała – 126 GZ „ Podniebne Ptaki” z Gołkowa, 128 GZ ze Złotokłosu, 149 GZ „ Biedronki” z Jazgarzewa oraz 161 GZ „ Zwinne wiewiórki” z Chylic. Po zakończeniu części oficjalnej, harcerze wzięli udział w grze miejskiej, w trakcie której musieli odszukać miejsce związane z historią, wykonać zadanie a następnie skojarzyć je z konkretną postacią związaną z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj. W międzyczasie mogliśmy posilić się pyszną grochówką oraz obejrzeć pokaz przygotowany przez Grupę Rekonstrukcyjną.

Zespół promocyjny naszego Hufca zadbał o to, by pokazać mieszkańcom co to jest harcerstwo. Można było obejrzeć zdjęcia, porozmawiać z instruktorami, dostać pamiątkową przypinkę.

Kasia

img_20161111_123053 img_20161111_123410 img_20161111_123257 img_20161111_131246