Patriotyczne wakacje

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Nasi harcerze jednak wiedzą, jak ważną rolę w historii naszego kraju odegrali powstańcy i żołnierze. Dlatego też wzięliśmy udział w wydarzeniu w dniu 29 lipca 2017 roku, które odbyło się w Zalesiu Dolnym. Jak i w ubiegłych latach, tego dnia odbył się koncert poświęcony powstańcom — zresztą przy ich udziale. Nie zabrakło również przedstawicieli Hufca na oficjalnych uroczystościach na piaseczyńskim cmentarzu w dniu 1 sierpnia 2017 roku, gdzie złożyliśmy kwiaty oraz wzięliśmy udział w Mszy Świętej na Cmentarzu Parafialnym.

W oficjalnych obchodach rocznicy wybuchu II Wojny Światowej podczas uroczystego apelu połączonego z mszą za poległych również widać było harcerzy, którzy pełni refleksji wsłuchiwali się w słowa księdza.