Festiwal Piosenki Harcerskiej i Wojennej 2014

W sobotę 22 listopada 2014 roku w Domu Kultury w Piasecznie odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Wojennej. Impreza dostarczyła wiele wrażeń oraz niezapomnianych przeżyć. Drużyny miały za zadanie zaprezentować się z piosenką harcerską, wojenną. Reprezentacje z drużyn występowały również w kategorii zastęp oraz solo/duet/trio. Jury miało bardzo trudne zadanie by wybrać zwycięzców ponieważ wszystkie występy okazały się znakomite! Pierwsze miejsce w kategorii piosenki wojennej zajęła Drużyna 21 „Burza” z Uwielin z piosenką „Cichociemni”. Na drugie miejsce z piosenką „Dziewczyna z Granatem” zapracowała sobie 66 SDH „Granaty” z Tarczyna natomiast trzecie miejsce należy do 45 SDH z Piaseczna.
   W piosence Harcerskiej pierwsze miejsce zajęła 66 SDH z Tarczyna z piosenką „Tak jak ptaki” drugie 50 DH z Gołkowa w piosence „Sosenka” trzecie miejsce zajęła 47 WDH z Łaz wykonali „Obozową Piosenkę”. W kategorii Zastęp pierwsze miejsce zajęła piosenka „Sanctus” w wykonaniu 41 DH „Siedlisko” z Piaseczna, drugie 21 DH „Burza” z Uwielin z piosenką „Dziękczynienie” trzecie miejsce należy do 45 SDH -„Pod Kątem Ostrym”. W ostatniej kategorii Solo/duet/trio pierwsze miejsce zajęła Oliwia Zawada z 21 DH „Burza” z piosenką „Bracka” , drugie wywalczyły Angelika Jakubowska i Ola Wojda z 66 SDH z Tarczyna z piosenką „Czterdziesty Czwarty” ostatnie miejsce na podium z piosenką „Chłopcy silni jak stal” zajęły Wiktoria Dybowska, Gabriela Mętla, Julia Śliwowska z 47 WDH „Brzost” z Łaz.
   W festiwalu wzięło udział 10 drużyn w sumie prawie 180 harcerzy! Wszyscy bawili się świetnie i opuścili imprezę z uśmiechem na twarzy.
dh Ula Osęka
DSC_8556 DSC_8548 DSC_8529 DSC_8504 DSC_8668 DSC_8658 DSC_8653 DSC_8602 DSC_8571 DSC_8563