Palmiry 2015

W sobotę 18 października, 11-osobowy patrol z 41 drużyny harcerskiej “Siedlisko” wybrał się na 55. Centralny Zlot Młodzieży w Palmirach. Po pierwszym sukcesie, jakim było dotarcie punktualnie na punkt startowy (co wymagało wstania bardzo wcześnie i przejechania wszystkimi możliwymi środkami komunikacji lądowej oprócz tramwaju), spotkało nas rozczarowanie, gdyż nie znaleźliśmy punktowego, który miał udzielić nam wskazówek. Nawiązaliśmy jednak pierwsze znajomości i po naradzie z innymi patrolami postanowiliśmy iść po prostu na miejsce. Na trasie rajdu znajdowaliśmy miejsca pamięci -groby żołnierzy z II wojny światowej, gdzie zapalaliśmy znicze.

Cały czas padało, jednak to nie mogło nas zniechęcić. Po drodze mijaliśmy uczestników Maratonu Kampinoskiego biegnących w przeciwną stronę – o wiele bardziej zmęczonych i przemoczonych niż my, więc w ramach dobrego uczynku postanowiliśmy udzielać im wsparcia. Przybijaliśmy biegaczom piątki i życzyliśmy im powodzenia. Według rachuby druha Stasia, 103 osoby nam odpowiedziały:)

Po 4 godzinach wędrówki dotarliśmy na miejsce zlotu, gdzie czekało na nas wiele atrakcji, m.in. ścianka wspinaczkowa i strzelnica. Okazało się też, że nie mamy kuponów na grochówkę (bo nie odebraliśmy ich na starcie), ale udało nam się je zdobyć, a nawet podzielić się z patrolem znajomego harcerza z hufca Błonie, któremu się nie udało.

Przemoczeni i zmęczeni z żalem postanowiliśmy zrezygnować z głównych uroczystości, a zamiast nich pójść zobaczyć cmentarz. Tam nas nie wpuścili, ale, ku naszemu wielkiemu zdumieniu, przed cmentarzem, w środku lasu, natknęliśmy się na przystanek autobusowy, gdzie po chwili przyjechał autobus, który zawiózł nas do cywilizacji.

pwd. Natalia Stawska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA