Rajd Olszynka Grochowska 2016

5 marca 2016 roku odbył się 57. Rajd Olszynka Grochowska organizowany przez Hufiec Praga Południe. Rajd rozpoczał się apelem na placu Szembeka, w którym wzięło udział prawie 500 harcerzy. Powodzenia życzyła nam Komendantka Chorągwi hm. Paulina Gajownik. Nasz hufiec reprezetnowały dwie drużyny: 21 Wielpoziomowa Drużyna harcerska z Uwielin i 50 Drużyna Harcerska z Gołkowa.

Po wyruszeniu na trasę harcerską najpierw musieliśmy rozszyfrować miejsca, do których mamy dotrzeć, następnie odnaleźc je na mapie i wykonać zadanie. Mimo niesprzyjającej pogody maszerowaliśmy dzielnie poznając uroki Grochowa i okolic. W drugiej części rajdu zastępy musiały wykazać się sprytem i logicznym myśleniem, aby zarobić jak najwięcej pieniędzy. Rajd zakończył się apelem przy Pomniku Bitwy pod Olszynką Grochowską.

dh. Kasia

rajd5 rajd8 rajd7 rajd2 rajd3 rajd4 rajd6 rajd1