Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy 2012

W dniu 2 Grudnia w naszym Hufcu odbył się SKPP (Starszoharcerski Kurs Pierwszej Pomocy) zorganizowany przez HGR-M „Piaseczno”

17 harcerzy naszego hufca pod czujnym okiem instruktorów HSR poznawało zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się jak pomóc w przypadku zatrzymania akcji serca i ćwiczyli na fantomach jak robić uciski i wdechy ratownicze, nauczyli się także jak opatrywać skaleczenia i rany, co zrobić w przypadku omdleń, napadów drgawek, złamań, zadławień czy poparzeń. Na koniec szkolenia odbyła się symulacja przypadków omawianych przez cały dzień by ratownicy mogli zastosować nowo nabyte umiejętności w działaniu.

Dziękujemy Kadrze Pomocniczej, Instruktorom bez których ten kurs nie mógłby się odbyć mamy nadzieję, że się podobało.

Wszystkim Uczestnikom Gratulujemy !!!
HGR-M „Piaseczno”

DSC_0289 DSC_0290 DSC_0298 DSC_0303 DSC_0318 DSC_0320 DSC_0357 DSC_0367