Święto Hufca 2015

W dniach 29- 31 maja 2015 roku odbyło się Święto Hufca o tematyce Harcerstwo to Patriotyzm.

Rozpoczęliśmy od stawiania obozu w Parku Miejskim w Piasecznie. Na wieczornym ognisku zaproszeni kombatanci z Szarych Szeregów – z-ca przewodniczącego dh Tadeusz Jarosz i dh Jerzy Antepowicz przybliżyli nam historię działalności harcerzy w okresie kiedy sami aktywnie działali.

Sobota upłynęła nam pod hasłem gier o tematyce historycznej. Część harcerska przygotowana przez pwd. Kaspra Radka wymagała wykazania się umiejętnością czytania mapy oraz logicznym myśleniem. Zaś gra zuchowa opracowana przez dh. Teresę Kęciek pozwoliła przybliżyć najmłodszym historię harcerstwa.

Po wyczerpujących zmaganiach wszyscy wzięli udział w uroczystym apelu, na którym Komendantka wręczyła nagrody i wyróżnienia.

Puchar Komendanta trzeci raz z rzędu otrzymała 21 Drużyna Harcerska z Uwielin przejmując go tym samym na własność. Wśród drużyn starszoharcerskich zwycięzyła 45 Drużyna Harcerska z Piaseczna a w rywalizacji między klubami specjalnościowymi zwyciężył Harcerski Klub Turystyki Kwalifikowanej „Kołek”. Wśród Gromad Zuchowych Złote Słoneczka otrzymały – 126 Gromada Zuchowa „Podniebne Ptaki” z Gołkowa, 149 Gromada Zuchowa „Biedronki” z Jazgarzewa.

Wieczorem na wspólnym ognisku każda drużyna zaprezentowała postać związaną z harcerstwem, która odegrała ważną rolę w historii naszego kraju.

W niedzielę po uroczystej mszy świętej w Kościele Św. Anny w Piasecznie do naszego obozu zaprosiliśmy mieszkańców Piaseczna, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda życie harcerskie, spróbować pyszności z naszej kawiarenki a także wziąć udział we wspólnych pląsach i zabawach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

dh. Kasia W.

harcerze1 harcerze4 harcerze 2 harcerze 3 harcerze 6 harcerze 7 harcerze 8 harcerze 9 harcerze 10 harcerze 11 harcerze 12 harcerze 13 harcerze 14 harcerze 15 harcerze 16