Wpis

Szlachetna Paczka Hufca Piaseczno 2016

Czuwaj,

w tym roku już pod raz drugi zapraszamy was z pwd. Kasią Walendziak na wspólne działania w ramach akcji „Szlachetna paczka”.
Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.
Kwestie organizacyjne
Początek akcji (zbieranie darów, koordynacja tego co już mamy i czego jeszcze potrzebujemy, kontakt z wolontariuszem z fundacji, odpowiedzi na wszelkie pytania) będę koordynować ja. Kasia zajmie się pakowaniem paczki i przekazaniem jej do magazynu w weekend zakończenia. Na bieżąco będę sprawdzać co już mamy, a czego jeszcze potrzebujemy i informacje znajdą się również na naszej stronie tak jak w zeszłym roku. Akcja trwa do 10 grudnia – wtedy trzeba zawieźć wszystkie rzeczy do magazynu z którego nasza paczka trafi do rodziny. Wcześniej oczywiście potrzeba będzie ludzi do: oczywiście zebrania wszystkiego w jedno miejsce oraz do spakowania paczek w kartonowe pudełka. Zaangażujcie przede wszystkim swoje zuchy i swoich harcerzy, sąsiadów, klasy, znajomych itd. Im więcej osób włączy się w akcję, tym lepiej uda nam się wykonać zadanie 🙂
Komu pomagamy
Pani Anna (44 l.) samotnie wychowuje dwójkę małych dzieci: Ulę (3 l.) oraz Stasia (1 rok i 3 miesiące). Rodzina znalazła się w trudnej sytuacji od września, kiedy po powrocie z urlopu macierzyńskiego pani Anna otrzymała wypowiedzenie z pracy. Wcześniej pracowała jako manager ds. gastronomii w hotelu. Miesięczne koszty życia (koszty mieszkania, opłata przedszkola) są duże, wynoszą ok. 2700 zł a Pani Ania oprócz środków z programu 500+ nie ma innego źródła dochodu. Rodzina utrzymuje się teraz z oszczędności, których nie wystarczy na długo. Kobieta nie otrzymuje również alimentów zasądzonych od byłego męża, oczekuje na środki z funduszu alimentacyjnego. Życie kobiety skupia się obecnie przede wszystkim na opiece nad dziećmi oraz poszukiwaniu pracy. Dzieci są jej całym światem, z radością opowiada o ich wspólnych zabawach oraz uwielbianych przez Ulę lekcjach pływania. Pani Ania marzy, aby zapewnić szczęśliwy i bezpieczny dom dla swoich dzieci. Wierzy, że uda jej się znaleźć pracę, która pozwoli jej pogodzić obowiązki rodzicielskie i zawodowe, co zapewni rodzinie poczucie bezpieczeństwa. Wśród najważniejszych potrzeb pani Anna wymienia żywność, środki czystości oraz buty zimowe dla Stasia.
Jak pomagamy
W projekcie szlachetna paczka potrzeby rodziny mamy podzielone na najważniejsze (minimum potrzebne do utworzenia paczki dla danej rodziny) oraz listę rzeczy ważnych. Najlepiej oczywiście jest spełnić prośbę o wszystkie rzeczy z listy. W Hufcu jest nas już prawie 600 osób, więc myślę że nie powinniśmy mieć z tym problemu 🙂
Lista rzeczy najważniejszych:
  • Żywność trwała: herbata, kasza, kawa, makaron, ryż, mleko modyfikowane Bebilon 3, soczki dla dzieci (małe buteleczki, kartoniki), witamina D dla dzieci (krople, do ssania)
  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące 
  • Pieluszki jednorazowe-rozmiar 4, chusteczki nawilżane
  • Buty zimowe dla Stasia – rozmiar 22, ciemne (granatowe)
 
Inne:
  • nawilżacz powietrza
  • artykuły papiernicze
 
Specjalne upominki (Super by było jakby to też nam się udało)
  • pojazd zabawka (samochód) dla Stasia
  • wózek dla lalki + ewentualnie lalka dla Uli
  • w związku z planowanym powrotem do pracy przydałyby się kosmetyki do makijażu (mascara, eyeliner), portfel lub etui na okulary dla Pani Anny
 
Zakończenie
Podsumowanie wyboru rodziny z portalu szlachetnej paczki
Mam nadzieję że włączycie się w akcję. 
Pokażmy że pomaganie jest łatwe! 🙂
 
Czuwaj!
pwd.Nicole Grodzka