1,5 procentna harcerskie sprawności

Wesprzyj Hufiec ZHP Piaseczno

Związek Harcerstwa Polskiego już od ponad stu lat zajmuje się wychowywaniem młodzieży — ucząc samodzielności, odpowiedzialności, pożyteczności i pomocniczości. Zapewniamy członkom aktywny, zabawny i edukujący sposób spędzania czasu na zbiórkach, rajdach, biwakach i obozach.

Harcerstwo daje sprawności na całe życie. To takie kompetencje, jak praca zespołowa, planowanie i ewaluacja działań, zarządzanie projektami, czy zarządzanie czasem. To też zaangażowanie społeczne, życie ekologiczne i bycie użytecznym na rzecz społeczeństwa.

Nasza organizacja zrzesza prawie 120 tysięcy osób — harcerze i harcerki są wszędzie, więc stawianie na nas, to stawianie na rozwój społeczeństwa, a także wspieranie rozwoju Waszych dzieci.

Numer KRS:

Nazwa OPP: Chorągiew Stołeczna ZHP

Cel szczegółowy:

Hufiec Piaseczno

Nasze cele

Naszym głównym celem jest wciąż dalsza renowacja bazy hufca na Nowinkach, która została trwa już od kilku lat. Wiele już się zmieniło — nasze Nowinki trudno poznać, a chcemy zmienić je jeszcze bardziej!

Udało nam się wybudować już wiatę (z 1% z poprzednich lat!) i stałe umywalki. Obecne jeszcze kilka lat temu rozpadające się domki są wyburzone, a zamiast tego mamy dwa porządne domki.

W naszych planach wciąż jest m.in. zbudowanie kuchni z piecem węglowym.

Oprócz tego, jak co roku, można przekazywać pieniądze dla poszczególnych drużyn naszego hufca. Aby to zrobić, w celu szczegółowym należy wpisać:

Hufiec Piaseczno, XX DH

gdzie XX DH zmieniamy na odpowiedni numer drużyny. Pełną listę drużyn można znaleźć na podstronie Środowiska.

Hufiec Piaseczno im. Bohaterów Pokoju
Chorągiew Stołeczna ZHP
Związek Harcerstwa Polskiego

ZHP realizuje działania finansowane ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.