„Harcerski system wychowania” Marka Gajdzińskiego

“Harcerski system wychowania” Marka Gajdzińskiego to książka, która w prosty sposób dostarcza wiedzy oraz pozwala zrozumieć czemu harcerstwo służy i czemu zawdzięcza swoje sukcesy. Marek Gadziński opisuje przy tym swoje doświadczenia z bycia drużynowym 16 WDH im. Zawiszy Czarnego. Przedstawia jak skutecznie oddziaływać na swoich harcerzy. Zwraca też uwagę na zachowanie drużynowego – aby nie zapomniał, że kiedyś też był zwykłym harcerzem i powinien bawić się razem ze swoimi podopiecznymi. W książce możemy znaleźć ciekawe propozycje zbiórek. Podręcznik jest napisany prostym językiem, który każdy zrozumie nawet jeśli nie był harcerzem. Książkę można polecić osobom, które chcą zrozumieć ideę  harcerstwa.

Autorką recenzji jest dh Maja Rudzińska.

PS. Ta książka jest dostępna w naszej hufcowej bibliotece!