Betlejemskie Światło Pokoju

W dniach 13-15 grudnia 2019 roku bardzo liczna reprezentacja z naszego Hufca przebywała w Zakopanem. Wyjazd ten związany jest z niezwykle istotnym wydarzeniem w naszym harcerskim życiu. Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce. W tym roku organizatorzy zaproponowali uczestnikom udział w jednej z wielu ścieżek – historia, która ma moc, idea pokoju czy moc sztuki. Część z nas wzięła udział w sobotnim czuwaniu, a część wzięła udział w grze społecznościowej.

Sobotnim wieczorem zebraliśmy się na wspólnym kominku aby razem zastanowić się czym jest dla nas światło, które daje moc.

Niedzielnym rankiem udaliśmy się do Sanktuarium na Krzeptówkach by odebrać światło  od słowackich skautów. odbyła się uroczysta msza święta prowadzona w dwóch językach. Następnie wsiedliśmy w autokar i pognaliśmy w kierunku naszych domów.

Sztafeta światła ruszyła.