Rajd “Ten tego”

W tym roku nasz jednodniowy rajd wiosenny “Takie coś” ewoluował do dłuższej wersji i zyskał nową nazwę “Ten tego”. W rajdzie udział wzięło 8 patroli harcerskich i 2 starszoharcerskie z następujących drużyn:

  • 13 DH im. Tadeusza Kościuszki w Złotokłosie,
  • 21 WDH “Burza” im. Marii Konopnickiej w Uwielinach,
  • 32 DH w Baniosze,
  • 45 DSH im. Jana “Rudego” Bytnara w Piasecznie,
  • 46 DH “Bukowina” w Łazach,
  • 50 WDH im. Bronisława “Lota” Pietraszewicza w Gołkowie,
  • 53 DH NS “Po Horyzont” w Łbiskach,
  • 81 WDH “Podróżnicy” w Józefosławiu.

W sobotę 27 kwietnia pierwszy patrol wyruszył o 9.20 spod Domu Zośki w Piasecznie, kolejne wyruszały co 10 minut. Trasa miała około 24 kilometrów a na niej znajdowały się punkty z różnymi zadaniami do wykonania. Jej przejście wraz z zaliczeniem zadań zajmowało około 8 godzin. Wyczerpani po długim marszu harcerze mogli pożywić się grillowanymi kiełbaskami z chlebem oraz zagrzać się gorącą herbatą. O godzinie 20.50 rozpoczął się kominek, podczas którego śpiewom i zabawom nie było końca. Każda drużyna miała okazję do przedstawienia się oraz wskazania najfajniejszej rzeczy, która tego dnia im się przydarzyła. Miejscem noclegowym była Szkoła Podstawowa w Uwielinach, czyli miejsce zbiórek gospodarzy rajdu. Nazajutrz po śniadaniu odbył się apel, podczas którego rozdano dyplomy za udział oraz znaczki okolicznościowe, a także wyłoniono zwycięzców poszczególnych grup wiekowych. Najlepszymi na trasie okazali się harcerze starsi z 81 WDH Podróżnicy w Józefosławiu oraz harcerze z 32 DH w Baniosze. Po zakończeniu apelu wszyscy mogli uczestniczyć we wspólnych zabawach.

W rajdzie wzięło udział w sumie 140 osób.
Trasa przebiegała następująco:
Dom Zośki w Piasecznie – Górki Szymona – Zimne Doły – Nowinki – Krępa – Wojciechowice – Krępa – Uwieliny.

Galerię zdjęć można zobaczyć na Facebooku.