A nasza bohaterka to… o sejmiku rad drużyn

W środę 8 maja odbył się tegoroczny sejmik Rad Drużyn, w czasie którego drużyny wybrały nową bohaterkę pokoju – Marię Montessori.

Czym jest Sejmik Rad Drużyn? To wydarzenie, które odbywa się co kilka lat, podczas którego drużyny naszego hufca wybierają kolejną osobę czy organizację, która dołączy do panteonu bohaterów pokoju. Ostatni sejmik odbył się w 2017 roku, kiedy to nową bohaterką została Irena Sendlerowa.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się grą w piaseczyńskim parku. Dzięki niej uczestnicy lepiej zapoznali się z sylwetkami wcześniej wybranych bohaterów (a jest ich aż 21!).

Po zakończeniu gry przyszedł czas na prezentacje propozycji drużyn. W tym roku 4 drużyny postanowiły zgłosić kandydatury: 20DH „Feniks”, 50WDH im. Bronisława Pietraszewicza „Lota”, 4DW oraz 5DW „Wataha”. Również w takiej kolejności drużyny prezentowały swoich kandydatów. Po prezentacjach każda drużyna oraz członkowie komendy mogli oddać głos na jedną propozycję.

Zwycięską kandydatką okazała się Maria Montessori – prezentowana przez 4DW.

Dziękujemy za wszystkie propozycje oraz wzięcie udziału!