Europejskie Święto Hufca

W poprzedni weekend 7 i 8 czerwca odbyło się Święto Hufca! Tematem przewodnim wydarzenia była Unia Europejska z okazji 20-lecia wejścia Polski do wspólnoty europejskiej. Uczestnicy_czki mogli poznać lepiej poszczególne kraje należące do Unii.

W tym roku wspólnie rozbiliśmy nasze obozowisko na Krępie, gdzie łącznie zebrało się nas ponad 300 osób. Wspólnie podsumowaliśmy i zakończyliśmy rok harcerski 2023/24 łącznie z wręczeniem Pucharu Komendanta… zupełnie nowej jednostce!

Piątek 7 czerwca

Po południu 7 czerwca na Krępe zjechały się drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze. Wszystkie drużyny rozbiły się i niedługo później ruszyły na pierwszą grę! Podczas gry poznali takie państwa jak Czechy, Rumunia czy Belgia. Po grze usiedliśmy przy ognisku. Wspólnie podsumowaliśmy zajęcia, bawiliśmy się i pośpiewaliśmy.

Jednak dla wędrowników nie był to koniec zajęć. Po ognisku ruszyli na grę nocną w poszukiwaniu ukradzionej monety. Mieli za zadanie odgadnąć kto był złodziejem, a pomogły im w tym najróżniejsze poszlaki.

Sobota 8 czerwca

Następnego dnia dołączyły do Nas zuchy! Przed południem wszystkie metodyki ruszyły na zajęcia tematyczne w swoich drużynach i pionach. Na punktach mogli podjąć się najróżniejszych zajęć i spotkać obecnych i byłych harcerzy oraz instruktorów naszego hufca.

Następnie nadszedł czas na obiad, który łączył się tematem przewodnim. Każda drużyna gotowała 1 z 4 europejskich dań.

Nadszedł czas na uroczysty apel. W jego trakcie zostały wręczone laury komendanta dla poszczególnych osób oraz nagrody i wyróżnienia dla drużyn w tym to najważniejsze – puchar komendanta hufca. W tym roku puchar powędrował do 4 Drużyny Wędrowniczej z Łaz. Wygrali po raz pierwszy, bo drużyna powstała dopiero w tym roku harcerskim. Gratulacje!

Całe święto upłynęło w świetnej atmosferze. Wspólnie mogliśmy zakończyć ten rok harcerski. Następnie czekają nas obozy i kolonie.

Wydarzenia dofinansowane przez Powiat Piaseczyński i Gminę Piaseczno.