Czas zacząć nowy rok! – Rajd Rad Drużyn

W ostatni weekend odbył się tegoroczny Rajd Rad Drużyn. Rajd ten to miejsce spotkań rad drużyn jednostek naszego hufca, czas na zaplanowanie nowego roku harcerskiego i okazja do wspólnych przeżyć.

W piątek 6 września udaliśmy się do miejscowości Nowa Wieś, gdzie biwakowaliśmy. Rozbilimy namioty i wieczorem przy ognisku mieliśmy okazję lepiej się poznać.

W sobotę przypadła główna część rajdu i główne atrakcje. Równolegle braliśmy udział w dwóch aktywnościach. Część z nas z 3 sternikami z naszego hufca pływała na łódkach po Zegrzu. Część brała udział w warsztatach dotyczących różnych form pracy, które możemy wykorzystać w nowym roku harcerskim.

Po południu mieliśmy też czas na planowanie pracy w naszych jednostkach i wykorzystanie wiedzy z wcześniejszych warsztatów.

Dodatkowo zwiedziliśmy miejscowość, w której nocowaliśmy, Nową Wieś. Chcemy bardzo podziękować wspólnocie gruntowej Nowej Wsi za gościnę – było nam bardzo miło u was.

Rajd sfinansowany z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych ROHiS.