Przejdź do treści

44. Zjazd Zwyczajny ZHP – udział Hufca Piaseczno

W dniach 7-10 maja w Warszawie odbywał się 44. Zjazd Zwyczajny ZHP. Nie zabrakło na nim reprezentacji naszego hufca.

Czym jest Zjazd ZHP?

Zjazd ZHP stanowi najwyższą władzę w organizacji, gdzie podejmowane są najistotniejsze decyzje dotyczące jej funkcjonowania i przyszłości. W Zjeździe biorą udział wcześniej wybrani przez hufca delegaci. Oni właśnie w demokratyczny sposób podejmują decyzje i wyznaczają kierunek w jakim ZHP będzie podążało przez najbliższe lata. Jednym z najważniejszych zadań Zjazdu jest wybranie władz centralnych takich jak: Przewodniczący ZHP, Naczelnik ZHP czy Rada Naczelna.

Delegat Hufca ZHP Piaseczno / fot. Michalina Florjańska / ZHP

Udział Hufca

Na Zjeździe mieliśmy jednego delegata – phm. Stanisława Kowalskiego. Brał on udział w głosowaniach, dyskusjach i wyborach nowych władz. Choć nie był jedynym reprezentantem hufca. Poza nim na zjeździe można było spotkać naszych instruktorów w drużynie sztabowej czy w biurze, które czuwały nad tym by cały zjazd od strony technicznej przebiegał sprawnie i bez zakłóceń. Dodatkowo, Instruktorzy i wędrownicy działali również w zespole ds. ZHP360 przy tworzeniu transmisji ze Zjazdu. Całe obrady zespół transmitował na żywo by każdy członek organizacji mógł je obejrzeć. W przerwach pomiędzy obradami zespół przeprowadzał rozmowy studyjne z różnymi gośćmi oraz pokazywał kulisy całego wydarzenia.

Instruktorzy i wędrownicy z naszego hufca pokazali, że chcą działać na rzecz samej organizacji oraz chcą mieć wpływ na jej dalszy wygląd.