Betlejemskie Światło Pokoju 2021

Wczoraj zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju — płomień niesiony przez cały świat, począwszy od Groty Narodzenia Pańskiego.

Światło jest przekazywane z kraju do kraju. Do Polski od lat trafia od Słowackich skautów i co roku jest z tym związany Zlot, na którym zbiera się harcerska młodzież z najodleglejszych regionów państwa. Niestety, już drugi rok z rzędu, z powodu trwającej pandemii, Zlot odbył się w formie zdalnej.

Jednak mimo, że większość aktywności została przeprowadzona zdalnie, delegacja harcerska zjawiła się na granicy i odebrała od Słowaków Światło (linki do transmisji, m.in. z przekazania, można znaleźć na stronie ZHP).

Światło ruszyło w podróż po Polsce — aby dotrzeć do każdej Chorągwi, a stamtąd także do hufców. Wczoraj w Piasecznie o godzinie 19:00 odbyło się przekazanie Światła dla instruktorów i instruktorek naszego Hufca. Do Kościoła św. Rocha w Jazgarzewie Światło przyjechało bezpośrednio z Warszawy, z uroczystości rozdawania BŚP w Chorągwi Stołecznej.

Teraz Światło ruszy także w podróż po naszym hufcu. Drużyny będą przekazywać Światło do różnych instytucji — szkół, urzędów, czy też kościołów — w swoich terytoriach działania.