Akcja przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju

W okresie przedświątecznym harcerze_ki i zuchy z naszego hufca brali udział w akcji przekazania betlejemskiego światła pokoju. Roznieśli światło do wielu miejsc i instytucji w naszym powiacie.

Zlot Betlejemski w Zakopanem

Wszystko zaczęło się od Zlotu Betlejemskiego w Zakopanem, gdzie reprezentacja naszego hufca odebrała BŚP od Naczelniczki ZHP. Po powrocie do Piaseczna przekazali światło komendantce hufca i rozprowadzili do kolejnych jednostek.

Rozprowadzenie światła przez drużyny

Z naszego hufca w całą akcję włączyło się aż 10 jednostek oraz komenda hufca. Przekazali światło do wielu instytucji zaczynając od Burmistrza i Rady Miasta, kościoły, szkoły, domy starości czy przedszkola.

BŚP dla mieszkańców

Światło trafiło też do mieszkańców z naszych lokalnych społeczności. W Piasecznie 52WDH „Runo” rozdawała bśp na Skwerze Kisiela w akompaniamencie kolędy i pastorałek.