Sztafeta Betlejemskiego Światła ruszyła!

W niedzielny poranek, przedstawicielki i przedstawiciele ZHP — w tym kilka patroli z Piaseczna — spotkały_li się ze słowackimi skautami w celu odebrania Betlejemskiego Światła Pokoju.

To był moment, kiedy rozpoczęła się nasza polska Sztafeta Światła. W Zakopanem Światło zostało rozdzielone na poszczególne chorągwie. W Stołecznej, o godzinie 17:00 w Archikatedrze Warszawskiej odbyło się przekazanie do reprezentacji hufców z Warszawy i okolic. A w najbliższych tygodniach my będziemy przekazywać je Wam wszystkim, harcerkom, harcerzom i nie tylko.

Polskie światło w tym roku symbolicznie trafiło także do ukraińskich skautów. Jeszcze w tym samym dniu, w którym dostaliśmy je od Słowaków, Naczelniczka wraz z hm. Bartoszem Bednarczykiem (zastępcą Naczelniczki, koordynatorem zespołu Zarządzania Kryzysowego), przekazała je na pasie granicznym Medyka-Szeginie.

Naczelniczka ZHP, hm. Martyna Kowacka, po odebraniu Światła od słowackich skautów.

Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym wzięło udział 2500 uczestniczek i uczestników. Podczas zlotu harcerki i harcerze mogły_li poznawać Zakopane, zamieniając je w tymczasową stolicę harcerstwa. Nasz hufiec reprezentowały patrole z 13 WDH im. Tadeusza Kościuszki 52 DH „Runo” z Jazgarzewa, 81 DH „Podróżnicy” z Józefosławia, oraz duża, silna reprezentacja ze szczepu Nieprzetartego Szlaku 333 „Nieboskłon”.

Dla mieszkanek i mieszkańców Piaseczna i okolic

Jak co roku, harcerki i harcerze będą rozdawać Światło wszystkim zainteresowanym. Pod spodem zamieszczamy Mapę Światła — tam możecie zobaczyć, gdzie, kiedy i od kogo będzie można odebrać płomień.

Uwaga, aby odebrać BŚP, należy mieć własny lampion i świeczkę.

To okazja, aby i na Waszych stołach zapłonął w Wigilię symbol pokoju i braterstwa, płomień pochodzący wprost z Betlejem. Zachęcamy wszystkich do przyjęcia tego małego płomyka pod swój dach.

Betlejemska Galeria

Zlot Betlejemski, przekazanie światła w Warszawie

Przekazanie światła w Piasecznie i okolicach