Budżet Obywatelski — historia piaseczyńskiego harcerstwa

Gorąco zachęcamy do oddawania głosu na projekt nr 11 z Budżetu Obywatelskiego gminy Piaseczno.

To projekt polegający na wydaniu książki, która będzie zbiorem wywiadów z instruktor_ami oraz komendant_ami Hufca ZHP Piaseczno. Celem jest przybliżenie nam — harcerkom_rzom, obywatel_om — lokalnej historii harcerstwa. Projekt został zgłoszony przez Krzysztofa Prawuckiego we współpracy z jednym z naszych byłych instruktorów, Leszkiem Prawuckim.

Dlaczego warto zagłosować na ten projekt?

Nasz hufiec ma już 66 lat. Jest ważną częścią gminnej historii. W książce „My w czasie i historii — wspomnienia instruktorów i komendantów Hufca ZHP Piaseczno” będzie można przeczytać o dawnych, zawiłych dziejach hufca, a także ważnych dla niego osobach — w tym takich, które odeszły już na wieczną wartę.

Ten projekt to szansa na budowanie patriotyzmu wobec małej ojczyzny, jaką jest Piaseczno. Liczymy także na to, że stanie się świetnym źródłem do snucia gawęd odnoszących się do tego, co znamy. Mogą też zostać inspiracją dla wychowawczyń_ców — nie tylko harcerskich.

Jak głosować?

Aby zagłosować na projekt, należy udać się na stronę internetową Budżetu Obywatelskiego i postępować zgodnie z nieskomplikowaną instrukcją, oddając głos na projekt nr 11.