DMB 2021 + życzenia od prezydenta

Dzień Myśli Braterskiej to wyjątkowy dzień dla skautów i skautek z całego świata. Obchodzony co roku 22 lutego, w dniu urodzin Naczelnego Skauta Świata, Roberta Baden-Powella, oraz jego żony, Naczelnej Skautki Świata, Olave Baden-Powell. Dzień, który symbolizuje dla nas skautową jedność i przyjaźń niezależną od wszelkich różnic, które nas dzielą — wiary, statusu społecznego, koloru skóry. Dzień, który symbolizuje te najważniejsze wartości, na których zależało założycielowi skautingu.

Przyjęło się, że tego dnia wysyłamy sobie nawzajem kartki — kartki z podziękowaniami za wspólną służbę, za szerzenie harcerskich ideałów. Przyjęło się, że tego dnia pokazujemy się w mundurach, aby pokazać, że dumnie reprezentujemy skauting. Że pełnimy służbę. W ciągu ostatniego roku służba nabrała dla nas nowego wymiaru. Służba w trakcie pandemii — pomoc na rzecz osób z najwyższym ryzykiem zarażenia, szycie maseczek, dostarczanie ich.

Tego wyjątkowego dnia życzymy Wam, aby wypełniała was radość i duma z tego, że jesteście harcerzami, harcerkami, i wyrażamy wdzięczność, że nimi jesteście.

Czuwajcie!

Życzenia z okazji DMB od Prezydenta RP