Dzień Myśli Braterskiej 2020

To święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie. Jest to taki moment, kiedy łączymy się myślami z innymi harcerzami z całego świata. Przypada w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. Idea ustanowienia DMB zrodziła się w  1926 roku na 4. Światowej Konferencji WAGGGS, która odbyła się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie w strukturach WOSM i WAGGGS jest ponad 50 mln skautów i skautek z całego świata.

W tym roku 22 lutego wypadł w ferie i nie każdy mógł dotrzeć na spotkanie kadrowe do hufca. Jednak ci, którzy dotarli spędzili ten czas bardzo miło. Było wspólne śpiewanie, rozmowy, dyskusje a także słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas a Komendantka zapowiada, ze następnym razem wszyscy śpiewają Szarą Lilijkę.