Podsumowanie Akcji Letniej w 2022

Wakacje zakończone — czyli czas na podsumowanie Piaseczyńskiej Harcerskiej Akcji Letniej.

W tym roku drużyny i gromady z naszego hufca wyjechały na 10 różnych obozów — między innymi do Zarzęcina (łódzkie), Wilcza (wielkopolskie), Kościerzyny (pomorskie).

To dla naszych harcerzy, harcerek, zuchów i zuchenek była, jak zwykle, wielka przygoda, pełna ekscytacji, niesamowitych przeżyć i umocnionych lub zawiązanych przyjaźni, które, jak mamy nadzieję, będą tylko utrwalać się w rozpoczynającym się roku harcerskim.

Tegoroczne lato w liczbach to

obozy zorganizowane przez

osób kadry

w których wzięło udział

uczestniczek i uczestników

i zdobyło prawie

sprawności

Oprócz tego w ramach Harcerskiej Akcji Letniej odbyło się m.in. drugie spotkanie Kursu Drużynowych „Puszcza”, zorganizowanego przez HZKK „Szkoła za Lasem”, w którym udział wzięły nie tylko osoby z Piaseczna, ale też z Legionowa, Józefowa, Warszawy — a nawet z tak daleka, jak Dąbrowa Górnicza!

Tegoroczne obozy były dofinansowane z budżetu Gminy Piaseczno.

Nowy rok harcerski

Powoli rozpoczyna się nowy rok harcerski, który zapowiada się niezwykle. Już w przyszłym roku odbędzie się Światowy Zlot Skautowy Jamboree 2023 w Korei Południowej. Weźmie w nim udział potężna reprezentacja z naszego hufca, składająca się z około 50 osób. To jedna z największych reprezentacji z całej Polski! Dla wielu więc osób ten rok będzie przebiegał pod znakiem przygotowań do wyjazdu.

Obozowa galeria

Kilka zdjęć z tegorocznych obozów — a po więcej można zgłaszać się do swoich komendantów 😉