Harcerska Akcja Letnia 2020

Ten rok jest wyjątkowy – dawno nie było tak niewielu obozów naszego hufca.

Koronawirus doświadczył nas. Zmienił nasze życie – nasze funkcjonowanie, spojrzenie na świat i poglądy. Zmienił sposób pracy, nauki, a także działań harcerskich. Dlatego w tym roku organizowane są tylko dwa zgrupowania obozów naszego hufca. Tylko – albo aż, bo sama możliwość wjazdu jest już sukcesem.

Więc, mimo wszystko z dumą, możemy poinformować, że w Starym Karpnie już od tygodnia trwa pierwszy obóz. Obecni i obecne są tam harcerze i harcerki z 46 Drużyny Harcerskiej “Bukowina” i z 66 Drużyny Starszoharcerskiej “Granaty”. Komendantką tego wyjazdu jest phm. Angelika Jakubowska.

A już jutro, 10 lipca, rozpoczyna się obóz zgrupowania w Lucieniu, którego komendantką będzie phm. Dorota Tomczak. Na ten obóz wyjadą członkinie i członkowie następujących drużyn: 13 Drużyny Harcerskiej, 21 Drużyny Harcerskiej “Burza”, 32 Drużyny Harcerskiej, 45 Drużyny Starszoharcerskiej i 50 Drużyny Harcerskiej. Obóz będzie trwał dwa tygodnie, a jego tematem przewodnim będzie Jumanji.

Życzymy wszystkim harcerkom i harcerzom dobrej (i bezpiecznej) zabawy na obozach oraz udostępniamy kilka zdjęć z obozu ze Starego Karpna!