Harcerski start! – złaz jesienny hufca

Podstawą dobrych działań jest dobry start. Właśnie dlatego w ostatnią sobotę (5.10.24) odbyła się pierwsza hufcowa impreza – złaz jesienny hufca.

Wszystko rozpoczęło się w sobotni poranek – każda drużyna i gromada miała do przebycia wyznaczoną trasę. Zuchy maszerowały 3 kilometry, harcerze ok. 8 km, a wędrownicy 12km.

W trakcie trasy każda jednostka miała do wykonania kilka zadań związanych z tematem przewodnim złazu – dniem nauczyciela. Zadania w dużej mierze dotyczyły tajnego nauczania z czasów II wojny światowej, ale nie tylko. Po przejściu trasy i wykonaniu zadań w okolicach Zimnych Dołów czekała na uczestników przepyszna grochówka (bardzo dziękujemy Kotłownia Grill Bar!). Dodatkowo mieli czas na wzięcie udziału w różnych grach.

Na zakończenie całego wydarzenia odbył się apel, a w jego trakcie zostali mianowani nowi funkcyjni. Dodatkowo druhna Katarzyna Nowacka złożyła zobowiązanie instruktorskie i dołączyła do grona instruktorów naszego hufca. Serdecznie gratulujemy!

Tak cały hufcem rozpoczęliśmy rok harcerski 2024/25. Jesteśmy przekonani, że będzie to dobry rok.

Wydarzenie dofinansowane przez Gminę Piaseczno.