Jesienny Złaz Hufca 2021

W sobotę 9 października odbyła się jedna z najważniejszych dla nas imprez w ciągu roku harcerskiego — Jesienny Złaz Hufca.

Zanim harcerze, harcerki, zuchy oraz zuchenki zgromadzili się i zgromadziły w bazie hufca na Nowinkach, przebyli i przebyły trasę, na której niejednokrotnie musieli i musiały wykazać się umiejętnością pracy zespołowej i kreatywnością. Po wykonaniu wszystkich zadań uczestników i uczestniczki złazu czekał zasłużony odpoczynek, ciepła herbata oraz kiełbaski z ogniska. Ci, którzy mieli więcej energii, wykorzystali ten czas również na wspólną zabawę. Na zakończenie odbył się uroczysty apel, podczas którego został odczytany rozkaz Komendantki Hufca oraz zostały wręczone nowe chusty dla instruktorów i instruktorek działających w naszym hufcu.

To było piękne, wspólne rozpoczęcie nowego roku harcerskiego — pełne ludzi i entuzjazmu. Mamy nadzieję, że te emocje znajdą swoje odbicie także w nadchodzących miesiącach.

Poniżej można obejrzeć galerię z tego wydarzenia (fot. Stanisław Kowański):