Weź udział w konkursie świątecznym!

Zachęcamy wszystkie harcerki i wszystkich harcerzy, a także ich rodziny do udziału w konkursie świątecznym! Konkurs rozpoczyna się już dziś, a trwa do 30 grudnia, więc spieszcie się ze zgłoszeniami! 😊

Regulamin

1. Warunki uczestnictwa: Uczestnikiem konkursu może zostać każdy członek Związku Harcerstwa Polskiego oraz jego najbliższa rodzina.
  2. Uczestnicy będą oceniani w kategoriach:
    • Zuchy
    • Harcerze
    • Harcerze starsi i Wędrownicy
    • Instruktorzy
    • Rodzina
  3. Cele konkursu:
    • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej
    • rozwijanie wrażliwości estetycznej
    • inspiracja do poszukiwania nowych form plastycznych
    • stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych
    • pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
    • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
  4. Zadanie konkursowe: Należy stworzyć bombkę choinkową techniką dowolną. Wielkość powinna umożliwić zawieszenie jej na choince.
  5. Termin i sposób składania prac: Konkurs rozpocznie się 22 grudnia, termin nadsyłania prac mija 30 grudnia godzina 20.00. Prace konkursowe należy zgłosić poprzez wysłanie zdjęcia bombki na choince na adres: paula.koszutska@zhp.net.pl. W wiadomości ze zdjęciem musi się znaleźć imię i nazwisko oraz numerem drużyny/gromady autora pracy.
  6. Ocena prac i zasady przyznawania nagród:
    • o wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa.
    • prace ocenianie będą zgodnie z następującymi kryteriami:
      • nawiązanie do tematyki świątecznej
      • ogólny wyraz artystyczny
      • estetyka wykonania
      • oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów
      • stopień trudności wybranej techniki plastycznej
    • Organizator przewiduje nagrody oraz dyplomy w każdej kategorii.
    •  Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 2 stycznia 2021 r a zdjęcia ich prac zostaną zamieszczone na facebooku Hufca Piaseczno. Nagrody zostaną przekazane za pośrednictwem drużynowych w możliwie najszybszym terminie.
    • Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu