Konkurs Świąteczny

Ho, ho, ho!
Święta coraz bliżej, a te konkretne — będą wyjątkowe.

Czy wiecie, że kiedyś wszystkie ozdoby zakładane na choinkę były wykonywane własnoręcznie z naturalnych produktów? A wiecie, jaką dumą jest patrzeć na własne ozdoby na choince?

Dlatego też zapraszamy Was do udziału w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową, którą będziecie mogli/mogły powiesić lub postawić pod Waszą tegoroczną choinką. My natomiast chcielibyśmy zobaczyć jej zdjęcia. Na najlepsze ozdoby czekają nagrody! Poniżej znajduje się regulamin konkursu. Zapraszamy do udziału!

1. Warunki uczestnictwa.
    Uczestnikiem/uczestniczką konkursu może zostać każdy członek/każda członkini Hufca Piaseczno Związku Harcerstwa Polskiego oraz jego/jej najbliższa rodzina. Ocena będzie prowadzona w następujących kategoriach:
    • Zuchy,
    • Harcerze,
    • Harcerze Starsi i Wędrownicy,
    • Instruktorzy,
    • Rodzina.
  2. Cele konkursu.
    • Rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej;
    • Rozwijanie wrażliwości estetycznej;
    • Inspiracja do poszukiwania nowych form plastycznych;
    • Stworzenie możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
    • Pielęgnowanie tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
    • Umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
  3. Zadanie konkursowe. Ozdoby bożonarodzeniowe wykonujemy dowolną techniką z możliwością zastowsowania techniki mieszanej. Ozdoby powinny dać się zawiesić na choince lub postawić pod nią.
  4. Termin i sposób przekazania prac. Konkurs rozpoczyna się 7 grudnia br., zdjęcia prac można przesyłać w terminie od 7 do 19 grudnia 2020 roku do godziny 21:00 na adres paula.koszutska@zhp.net.pl.
  5. Ocena prac i zasady przyznawania nagród.
    • O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa;
    • Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriamy:
      • Nawiązanie do tematyki świątecznej,
      • Ogólny wyraz artystyczny,
      • Estetyka wykonania,
      • Oryginalność pomysłu oraz użytych materiałów,
      • Stopień trudności wybranej techniki plastyczniej;
    • Organizator przewiduje nagrody oraz dyplomy w każdej kategorii;
    • Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 20 grudnia 2020 roku, a zdjęcia ich prac zostaną zamieszczone na witrynie internetowej i stronie na Facebooku Hufca Piaseczno, a autorzy zostaną powiadomieni mailowo. Nagrody zostaną przekazani przez drużynowych i drużynowe w możliwie najbliższym terminie;
  6. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Organizatorka konkursu: