Kształcenie w hufcu na przełomie roku

Zespół Kadry Kształcącej na przełomie roku 2023/24 pełną parą rusza z kursami.

Kurs Pierwszej Pomocy

W listopadzie odbył się już 16-godzinny Kurs Pierwszej Pomocy, poprowadzony przez firmę Legna prowadzoną przez jedną z naszych instruktorek. Kurs ukończyło ponad 25 harcerek i harcerzy z naszego hufca. Ten kurs spełnia wymagania do próby na Harcerza Orlego/Harcerkę Orlą, a także do próby przewodnikowskiej.

Absolwenci i absolwentki KPP
fot. Pola Łącka / ZHP

Kurs przewodnikowski „Dąbrowa”

W poprzednią sobotę, 2 grudnia, odbyło się pierwsze spotkanie kursu przewodnikowskiego Dąbrowa, który będzie mieć swoją kontynuację w ostatnim tygodniu grudnia i w pierwszy weekend stycznia.

Na pierwszym spotkaniu odbyło się wprowadzenie kursantów i kursantek w obrzędowość kursu, spotkanie z osobami reprezentującymi każdy zespół instruktorski działający w hufcu w ramach zajęć o wspólnocie instruktorskiej, a także prowadzone przez zespół promocji zajęcia z identyfikacji wizualnej.

W kursie bierze udział ponad 20 osób z naszego hufca. Cieszymy się, że tyle młodych osób jest zainteresowanych poszerzeniem szeregów instruktorskich naszego hufca!

Aby być na bieżąco z tym, jak radzą sobie zastępy na kursie, zachęcamy do śledzenia fanpage kursu na Facebooku:

Kurs drużynowych „Puszcza”

A już od pierwszego weekendu stycznia rusza kolejny kurs, tym razem „Puszcza”, czyli szkolenie dla drużynowych w każdej metodyce.

W sumie 48 osób, w tym prawie połowa z naszego hufca. Kurs potrwa do kwietnia i będzie składać się z zajęć wspólnych dla wszystkich, a także z zajęć specyficznych dla każdej metodyki.

Plany na przyszłość ZKK

Zespół Kadry Kształcącej planuje także przeprowadzić rozpoznanie potrzeb w całym hufcu. Dzięki temu w przyszłym roku będzie mógł przygotować kursy i warsztaty jak najlepiej dopasowane do naszego hufca. Mamy nadzieję, że zostanie to wsparte także legionem nowych instruktorek i instruktorów z Odznakami Kadry Kształcącej, których nieco się szykuje w najbliższym czasie.