Obchody 80. rocznicy Powstania Warszawskiego

Mija 80 lat od wydarzeń sierpnia 1944 rok – Powstania Warszawskiego. Z tej okazji harcerze i zuchy włączyli się obchody, które odbyły się na terenie naszej gminy.

Obchody 1.08

Jak co roku w Piasecznie wzięliśmy udział w obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego. Część oficjalna odbyła się na cmentarzu parafialnym w Piasecznie i rozpoczęła mszą. Następnie delegacje (w tym nasza) złożyły kwiaty pod tablicami pamiątkowymi.

Śpiewanki i wspominki w Zalesiu Dolnym

4.08 na rondzie 3 maja w Zalesiu Dolnym wzięliśmy udział w śpiewankach organizowanych przez Dom Zośki. Poza śpiewankami wysłuchaliśmy koncertu piosenek z tekstami z wierszy K. K. Baczyńskiego oraz gawędy prof. hm. Grzegorza Nowika.

Udział w różnych wydarzeniach patriotycznych jest niezwykle ważny – propaguje patriotyczną postawę, którą nasi harcerze pokazują.