Pakowanie rzeczy dla uchodźców

Wczoraj zakończyliśmy zbiórkę rzeczy dla uchodźców — dziękujemy za wsparcie! — a wczoraj i dziś szykowaliśmy je do wysłania.

W środę wieczorem odbyła się odprawa Piaseczyńskiej kadry, na której ustalaliśmy dalsze potencjalne pola służby naszych harcerzy i harcerek na rzecz Ukrainy. Zaczęliśmy także wspólną naukę języka Ukraińskiego.

Po zakończeniu odprawy przygotowaliśmy pudełka z otrzymanymi rzeczami dla ukraińskich uchodźców, aby można było je następnego dnia łatwo spakować. Dziś o poranku kilka osób z kadry, wspieranych przez zewnętrznych wolontariuszy, zapakowało je na ciężarówkę. Wyruszyła ona w drogę do Chorągwi Stołecznej, aby później przedmioty mogły zostać rozdystrybuowane do potrzebujących.

Dziękujemy za pomoc w zbiórce! Jeśli dalej chcecie wspierać, zapraszamy młodsze drużyny do zapoznania się z paczką dla uchodźcy. Natomiast starsze harcerki i starsi harcerze gotowi do działania mogą aplikować do zastępu „Granica”.