POMOC POWODZIANOM — co można zrobić? (stan 17.09 11:20)

Sytuacja na południowym zachodzie kraju jest bardzo trudna. Lokalne chorągwie i hufce harcerskie działają na rzecz lokalnych społeczności, pozostając w bieżącym kontakcie z tamtejszymi władzami i służbami. Jak my możemy pomóc?

Główna Kwatera ZHP na ten moment wysyła apel, aby nie jechać na tereny dotknięte powodzią. Najlepsza służba to ta zaplanowana — odpowiadająca na potrzeby i uzgodniona, w tym wypadku z władzami i służbami. Jak w takim razie możemy inaczej pomóc powodzianom?

Zbiórka przedmiotów

W siedzibie naszego hufca prowadzona jest zbiórka potrzebnych rzeczy.

Co zbieramy?

• Butelkowaną wodę,
  • Suchą żywność,
  • Środki czystości
  • Łopaty/szpadle
  • Rękawiczki robocze

Gdzie? ul. Sierakowskiego 11, 05-500 Piaseczno
Kiedy? Od poniedziałku do piątku w godz. 19-20.

Zebrane przedmioty zostaną przekazane potrzebującym.

Wsparcie finansowe

ZHP uruchomiło oficjalne zbiórki pieniędzy na pomoc powodzianom. Można ją wesprzeć na dwa sposoby:

Przelewem

ul. Konopnickiej 6

Tytuł: darowizna

Przez zrzutka.pl

Zadeklaruj gotowość do służby

Harcerki i harcerze 18+.

Jeśli dysponujesz czasem i możliwościami, aby pomóc powodzianom bezpośrednio na terenach dotkniętych powodzią, zadeklaruj swoją gotowość do służby. Wypełnij formularz, a gdy zajdzie potrzeba uzgodniona z władzami i służbami, ZHP skontaktuje się z Tobą, aby wezwać Cię do pomocy.

Przed wypełnieniem formularza skontaktuj się też z komendantką hufca, hm. Katarzyną Walendziak.

Śledź potrzeby pomocy

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, w jaki sposób możesz wesprzeć potrzebujących przez ZHP, możesz śledzić ten post (będzie aktualizowany, z godziną aktualizacji w tytule), post na zhp.pl (także aktualizowany) a także Hufiec ZHP Piaseczno na mediach społecznościowych (@hufiec_zhp_piaseczno na Instagramie, @piaseczno.zhp na Facebooku) — tam na relacjach będą umieszczane aktualizacje.