Rajd i Festiwal Piosenki Harcerskiej 2024

W ostatnią sobotę 20.04 odbył się rajd i festiwal piosenki harcerskiej. Oba wydarzenia swoją tematyką nawiązywały do 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Rajd – Część harcerska

Harcerze_ki i harcerze_ki starsi_sze zaczęli cały dzień od rajdu. Drużyny startowały z kilku miejsc: Bobrowca, Jesówki i Kierszek. Na trasie uczestnicy mogli wziąć udział w grze i poznać miejsca związane z II wojną światową znajdujące się w naszej gminie. Dodatkowo mogli również sprawdzić się z technikami harcerskimi w praktyce. Ta część rajdu kończyła się pod siedzibą hufca przy ul. Sierakowskiego 11.

Festiwal Piosenki Harcerskiej „Duch Wolności”

Po krótkiej przerwie na obiad drużyny przeszły do Centrum Edukacyjno-Multimedialnego, gdzie odbywał się tegoroczny festiwal. Drużyny prezentowały 2 piosenki: harcerską i tematyczną – powstańczo/wojenną.

Wyjątkowo w tym roku nie było jury. Każda z drużyn została wyróżniona za swój występ, a wszystkie inne jednostki miały za zadanie napisać kilka miłych słów o występach pozostałych.

Rajd – Część wędrownicza

Myśleliście, że to koniec? Nie! Po zakończeniu festiwalu na rajd ruszyli wędrownicy_czki! Celem rajdu i gry na trasie był tajemniczy skarb. 4 patrole, a skarb – tylko jeden.

Uczestnicy zbierali informacje o miejscach z czasów ll Wojny Światowej na terenie naszej grupy, które później przysłużyły się jako poszlaki do znalezienia skarbu. Finalnie udało się go odnaleźć patrolowi z 5DW „Wataha” (gratulacje!).

Był to długi, pełny przeżyć dzień. Bardzo dziękujemy organizatorkom obu wydarzeń druhnie Mai Gielecińskiej i 21WDH im. Marii Konopnickiej „Burza” oraz druhnie Aleksandrze Tosik i 333 Szczepowi NS „Nieboskłon”.

Wydarzenia dofinansowane przez Powiat Piaseczyński i Gminę Piaseczno.