Rajd Rad Drużyn 2021

Wczoraj, tuż przed rozpoczęciem nowego roku harcerskiego, Rady Drużyn z hufca miały okazję spotkać się na wspólnym rajdzie, organizowanym przez nasz Zespół Kształceniowy.

Pierwszym zadaniem rajdu była analiza jednostki, czyli odpowiedzenie na pytania postawione przez komendę. Dzięki temu drużynowi i drużynowe ze swoimi kadrami mogli i mogły zastanowić się, w jakim stanie są ich drużyny.

Po dojściu do celu rajdu — na Bazę Hufca na Nowinkach — czekały interesujące warsztaty z budowania swojej wymarzonej drużyny, wyobrażenia sobie stanu drużyny po kolejnym roku pracy, a także przedstawienie nowego Systemu Instrumentów Metodycznych, czyli przeredagowanego systemu sprawności i stopni harcerskich.

Wszystko to miało na celu przygotowanie drużynowych i ich kadr do planowania pracy drużyn na nadchodzący rok harcerski.

Poniżej można zobaczyć zdjęcia z wydarzenia: