Prawa Uczniowskie — pierwsza tegoroczna Róża Wiatrów

Czy kiedyś wydawało Ci się, że nauczyciel_ka ocenił_ Cię niesprawiedliwie, za rzecz, która, zdawałoby się, nie powinna podlegać ocenie? Grozi Ci bezpodstawna jedynka? Zastanawiał_ś się, co z tym zrobić?

Wbrew pozorom, łamanie praw uczniowskich następuje w wielu szkołach. Chodzi tu zarówno o drobne niedopatrzenia statutowe, po większe, krzywdzące przewinienia, które skutkują np. bezprawnym przywłaszczeniem sobie prac plastycznych uczniów i uczennic.

Jeśli kiedykolwiek zdawało Ci się, że Twoje prawa uczniów są łamane, ale nie wiedział_ś, co z tym zrobić — zapraszamy Cię serdecznie na pierwsze spotkanie tegorocznej Róży Wiatrów. W ramach rozwoju intelektualnego porozmawiamy o łamanych prawach uczniów i uczennic oraz co w tym wypadku można zrobić.

Róża Wiatrów — to cykl czterech spotkań dla HS-ów (13-15 lat) z całego hufca; każde ze spotkań obejmuje jeden z kierunków rozwoju starszoharcerskiego, czyli rozwój intelektualny, społeczny, duchowy i emocjonalny oraz fizyczny.

Zapraszamy HS-y z całego hufca na spotkanie w piątek, 11.11 w godz. 13:30-16:30 do Parku Miejskiego w Piasecznie. Zadbajcie o swój komfort w szkołach — nauczcie się dbać o swoje prawa.

Zachęcamy do obserwowania wydarzenia na FB. Tam pojawi się m.in. informacja o tym, gdzie dokładnie się spotykamy 🙂

Zajęcia organizowane są pod patronatem Stowarzyszenia Umarłych Statutów.