Propozycja dla drużyn i patroli: 24 Czyny Światła

Rok 2021 z Betlejemskim Światłem Pokoju przebiega pod hasłem „Światło Nadziei”.

Chcemy podjąć refleksję nad znaczeniem i rodzajem służby, jaką pełnimy w naszym środowisku harcerskim. Służba, którą połączymy w tym roku z wartością NADZEI niech będzie dla nas okazją do zdobywania sprawności i realizacji zadań w drużynach i w wyzwaniach indywidualnych.

Betlejemskie Światło Pokoju rozpoczęło drogę w Grocie w Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus. Okres Adwentu to 24 dni oczekiwania na Światło – Narodzonego w Betlejem Zbawiciela. To Światło razem z nauką Jezusa już 2 tysiące lat rozprzestrzenia się po całym świecie niosąc przesłanie pokoju i służby najbardziej potrzebującym. Jego symbolika jest czytelna ponad podziałami światopoglądowymi i skupia ludzi na bardzo różnych drogach duchowej formacji.

Spróbujmy i my w gromadach, drużynach, patrolach i zastępach, w zespołach instruktorskich podjąć wyzwanie — „24 czyny dla Światła — 24 harcerskie dobre uczynki”.

Na swoich harcerskich skrzynkach mailowych instruktorzy, instruktorki, drużynowi i drużynowe znajdą propozycję wędrówki przez Adwent z 24 Czynami Światła. Pełny plik z propozycją można znaleźć także na Sharepoincie w folderze Hufcowego Banku Pomysłów (wymagane konto @zhp.net.pl).

Jeżeli nie znajdziecie – napiszcie na adres

24 czyny światła:
* zróbcie listę dobrych uczynków
* przydzielcie zadania
* wspierajcie się, stwórzcie wspólny kalendarz
* listę zrealizowanych dobrych czynów prześlijcie do 31 grudnia na adres jolanta.laba@zhp.net.pl