Święto Hufca w tematyce Mikołaja Kopernika

W ostatnią sobotę odbyło się wydarzenie corocznie kończące rok harcerski w naszym hufcu — święto hufca.

Zuchy rozpoczęły cały dzień od przejazdu zabytkowa kolejka wąskotorową z Piaseczna na polane w Runowie. Drużyny harcerskie dotarły na miejsce po kilku kilometrowej wędrówce z trzech różnych punktów startowych.

W samym Runowie dla uczestników odbyła się gra o Mikołaju Koperniku. Całe święto hufca upłynęło pod hasłem „życie dla czynów, a nie słów”. Na punktach na grze czekały najróżniejsze zadania z dziedzin, którymi zajmował się Mikołaj Kopernik. O godzinie 13 odbył się apel, na którym zostały przyznane nagrody i wyróżnienia, w tym słoneczka zuchowe, a także to najważniejsze — Puchar Komendanta Hufca.

Pierwsze miejsce w tym roku harcerskim zajęły dwie drużyny ex aequo 21 WDH im. Marii Konopnickiej „Burza” z Uwielin oraz 50W DH im. Bronisława Pietraszewicza „Lota”.

Dodatkowo dla harcerzy, którzy wyróżnili się w swoich drużynach zostały przyznane Laury Komendanta. Po apelu harcerze kontynuowali grę. Całe wydarzenie zakończyło się podsumowaniem gry, przyznaniem drobnych upominków dla najlepszego patrolu i wspólnym kręgiem.

Wydarzenie dofinansowane przez Powiat Piaseczyński i Gminę Piaseczno.