Przejdź do treści

Hufcowe zakończenie roku harcerskiego – Święto Hufca 2026

W dniach 12-13 czerwca odbyło się święto hufca i tym samym hufiec zakończył rok harcerski 2025/26.

Całe wydarzenie rozpoczęło się w piątek. Drużyny harcerskie, starszoharcerskie, wędrownicze i wielopoziomowe dotarły na miejsce biwakowe. Następnie rozbiły namioty i gdy wszyscy byli już zakwaterowani nastał czas na integrację, a wieczorem wspólne ognisko.

W sobotę już od rana uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, której tematyką był pierwszy obóz skautowy na wyspie Brownsea. Nieco później do harcerzy dołączyły młodsze koledzy i koleżanki, czyli zuchy. Na gromady również czekała pełna wrażeń gra. W tym samym czasie kadra miała okazję wziąć udział w warsztatach o Harcerskim Systemie Wychowawczym by szkolić swoje umiejętności i doskonalić wiedzę w tym zakresie.

Apel

Po obu grach nadszedł czas na uroczystą część – apel. Po zameldowaniu jednostek wszyscy zamienili się w słuch by z rozkazu komendantki dowiedzieć się kto został odznaczony Laurem Komendanta, a przede wszystkim jak poszerzone gromady wypadły w kategoryzacji gromad oraz która drużyna zdobyła Puchar Komendanta Hufca. Dodatkowo z rozkazu można było usłyszeć słowa podziękowania kadry.

Po odczytaniu rozkazu, gdy wszystko już było wiadome, nadszedł czas na wręczenie zuchowych słoneczek, laurów komendanta i gwoździa programu – pucharu komendanta. W tym roku puchar powędrował do 50WDH im. Bronisława Pietraszewicza „Lota”, a tuż za nią na podium stanęły 20WDH „Feniks” oraz 46DH „Bukowina”. Dodatkowo wręczone zostały też inne nagrody, odznaki, wyróżnienia.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wydarzenia 50WDH im. Bronisława Pietraszewicza „Lota”.

Wydarzenie wsparła Gmina Piaseczno.