Warsztaty puszczańskie zakończone

Warsztaty puszczańskie: Silni Duchem. Wychowanie do siły ducha według myśli E. Setona odbyły się na naszej bazie na Nowinkach i w jej najbliższej okolicy w dniach 20-21 maja b.r.

Uczestnicy poznawali Regułę Czterech Ogni, która inspiruje do dzisiaj skautów i woodcrafterów na całym świecie. Wędrując po Lasach Chojnowskich i siedząc przy ognisku w tipi rozmawialiśmy o najważniejszych wartościach, jakie są ważne w harcerstwie.

Instruktorki i instruktorzy z Chorągwi Śląskiej, Łódzkiej, Ziemi Lubuskiej, Mazowieckiej i Stołecznej poznawali na drogach Wielkiego Ducha obrzędy leśnej mądrości, spędzili noc w samodzielnie rozstawionym tipi lub pod rozgwieżdżonym niebem w hamakach i namiotach.

Nocne rozmowy przy ognisku, warsztaty rękodzieła, krzesanie ognia krzesiwem i za pomocą technik „bezzapałkowych”, obserwowanie przyrody, czerpanie z siły i mądrości z leśnych reguł — to wszystko będzie miało ciąg dalszy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia i do zobaczenia na kolejnych warsztatach i wędrówkach z Wielkim Duchem pod błękitnym niebem!

Komenda Warsztatów,
hm. Jolanta Łaba, hm. Kamil Makos, hm. Andrzej Soćko, hm. Dariusz Zajączkowski, pwd. Daniel Przyborowski