Wiosenne rajdy i festiwale piosenki

Już w najbliższą sobotę, 22.04, odbędą się dwa ważne wydarzenia, które regularnie pojawiają się w kalendarzu naszego hufca: wiosenne rajdy i festiwale, zuchowy i harcerski.

Harcerki i harcerze (zarówno młodsze_si i starsze_si) wyruszą w okolicach godziny 9 z różnych miejsc w okolicach Piaseczna. Po drodze będą wykonywać zadania przygotowane przez komendę rajdu z 6 DW. Wśród zadań, między innymi, znajduje się zrobienie sobie posiłku.

Patrole w ciągu 7 godzin powinny dojść na hufcową bazę na Nowinkach, gdzie o godzinie 16:00 rozpocznie się festiwal piosenki. Tegoroczne tematy to — oprócz klasycznej piosenki harcerskiej — także piosenka bajkowa.

Natomiast festiwal zuchowy to także urodziny jednostki organizującej, 102 Gromady Zuchowej „Mali Wędrownicy”. Z tego względu tematem festiwalu jest piosenka o wędrowaniu, nawiązująca do nazwy gromady. Drugą kategorią jest piosenka harcerska — tym razem nie zuchowa, aby zacząć przyzwyczajać najmłodszą część naszego hufca do tego, co czeka ich w przyszłości 😉

Oba rajdy są wspierane przez Gminę Piaseczno, a festiwale przez Powiat Piaseczyński.

Logo Gminy Piaseczno
Logo Powiatu Piaseczyńskiego