Podsumowanie XXVII Kursu Drużynowych „Puszcza”

W ostatnią niedzielę zakończyła się tegoroczna edycja Kursu Drużynowych „Puszcza”. Łącznie w kursie wzięło udział 48 uczestników! Kurs był podzielony na 4 piony metodyczne: zuchowy, harcerski, starszoharcerski i wędrowniczy.

Kurs rozpoczął się w styczniu. Łącznie składał się z 2 biwaków oraz 2 spotkań jednodniowych. Dodatkowo każda metodyka musiała zorganizować swój biwak. Kursanci poznali różne tajniki bycia drużynowym od kwestii jak pracować z Systemem Instrumentów Metodycznych przez tajniki TIPI aż po to jak planować pracę roczną czy obozu.

Kurs z pewnością był wymagający, ale dał mnóstwo wiedzy i kompetencji uczestnikom. Tak o kursie wypowiada się Ola z 50WDH im. Bronisława Pietraszewicza „Lota” – uczestniczka z pionu harcerskiego:

„Kurs był bardzo wartościowy. Przekazał mi bardzo dużo wiedzy oraz sporo nowych informacji i ciekawych doświadczeń.”

Komenda kursu składała się z instruktorów naszego hufca, a komendantką była hm. Joanna Poniatowska-Boniecka. Dodatkowo na kursie zajęcia prowadziło wielu gości z Chorągwi Stołecznej, Chorągwi Mazowieckiej czy Głównej Kwatery ZHP.

Na koniec kursu z każdej metodyki wyłoniono jedną osobę, która wyróżniła się. Te 4 osoby wspólnie przyszły listek do proporca kursu. Każda edycja taki listek ma.

Przyszywanie liścia XXVII edycji / fot. Michalina Florjańska

Mamy nadzieję, że kurs spełnił oczekiwania, a zdobyta wiedza i umiejętności będą procentowały w przyszłości.