Pierwsze spotkanie kursu zastępowych „Młodnik”

W sobotę 12.03 odbyło się pierwsze z trzech spotkań dla piaseczyńskich zastępowych, czyli pierwsza część kursu „Młodnik”.

To już kolejna edycja z tego cyklu szkoleń (który odbywał się regularnie, z przerwą w trakcie pandemii). Ponieważ kurs od dwóch lat nie był organizowany, frekwencja jest zachęcająca: 44 uczestników i uczestniczek, w sumie z 8 drużyn harcerskich i starszoharcerskich.

Szczęśliwie pogoda nam dopisała, dzięki czemu większość zajęć mogła odbyć się na zewnątrz. Dzień poświęcony był głównie obrzędowości, ale odbyły się też zajęcia na temat przygotowywania konspektów zajęć. Nie zabrakło także odrobiny historii.

Następne spotkanie, na które z niecierpliwością czekamy, odbędzie się już w kwietniu 🙂