Zbiórka Wyborcza Rejonu 3 na 42. Zjazd ZHP

W środę 29.09 odbyła się Zbiórka Wyborcza trzeciego rejonu Chorągwi Stołecznej (czyli hufców Piaseczno, Uroczysko Konstancin-Jeziorna oraz Mokotów), której celem było wybranie trójki delegatów/delegatek na 42. Zjazd ZHP.

Co to Zjazd ZHP? To najwyższa forma władzy w Związku. Odbywa się co 4 lata i uczestniczą w nim instruktorzy i instruktorki z całego kraju, reprezentując poszczególne hufce czy rejony (kilka hufców wspólnie, jak u nas). W trakcie zjazdu wybiera się Przewodniczącego/Przewodniczącą, Naczelnika/Naczelniczkę oraz członków i członkinie Głównej Kwatery i Rady Naczelnej. Ale to nie wszystko — Zjazd uchwala także m.in. program rozwoju organizacji na następny okres, może też wprowadzać zmiany w Statucie, a także podejmować decyzje w sprawie działania Związku.

Dyskusja na Zbiórce
fot. Michalina Florjańska

5 osób zgłosiło swoją kandydaturę i po dyskusji i pytaniach, ponad 80 osób z prawem wyborczym głosowało, aby wyznaczyć trójkę reprezentującą nasz rejon.

hm. Krzysztof Żychliński (Hufiec Piaseczno)
fot. Michalina Florjańska
phm. Elżbieta Kielak (Hufiec Uroczysko Konstancin)
fot. Michalina Florjańska
phm. Dorota Nurek (Hufiec Mokotów)
fot. Michalina Florjańska

W skład tej trójki ostatecznie wchodzą: hm. Krzysztof Żychliński (prezes naszego HKTK „Kołek”), kandydat Hufca Piaseczno; phm. Dorota Nurek z Hufca Mokotów oraz reprezentantka Uroczyska Konstancin, phm. Elżbieta Kielak. Najbliższe miesiące, aż do Zjazdu, który odbywa się w dniach 2-5 grudnia, będą czasem, kiedy delegatki i delegat będą szykować się do wydarzenia merytorycznie, a także prowadzić rozmowy z hufcami, aby móc w pełni reprezentować wolę swoich wyborców.