Zjazd Hufca 2023

W ostatnią sobotę odbył się Zjazd Zwyczajny naszego hufca. Zjazd jest niezwykle ważnym wydarzeniem, ponieważ to najwyższa władza w hufcu — drogą głosowania wybiera komendanta, komendę oraz komisję rewizyjną hufca. Głosować mogą instruktorzy oraz osoby pełniące funkcje instruktorskie, np. drużynowi.

Oficjalna część zjazdu rozpoczęła się podziękowaniami i przemówieniami — m.in. Hanny Kułakowskiej-Michalak, zastępczyni burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, pana Piotra Obłozy — przewodniczącego Rady Miejskiej Piaseczna, druhny Elżbiety Witkoś, byłej komendantki hufca.

Zostały wręczone także upominki w ramach podziękowania dla drużynowych, funkcyjnych hufca, szefów zespołów oraz ustępującej komendy.

Tegoroczny Zjazd obradował w Urzędzie Gminy Piaseczno. Na kolejną z rzędu kadencję komendantką hufca została hm. Katarzyna Walendziak, a współtworzyć komendę będzie z:

• phm. Magdaleną Bogusławską — skarbniczką
  • phm. Michałem Walczakiem — członkiem komendy ds. logistycznych i kwatermistrzowskich
  • phm. Tomaszem Danisem — członkiem komendy ds. pracy z kadrą (organizacja)
  • pwd. Krzysztofem Gilem — członkiem komendy ds. pracy z kadrą (program)

Gratulujemy nowej komendzie i życzymy sukcesów przez najbliższe 4 lata!

Natomiast w skład Komisji Rewizyjnej hufca weszły:

• phm. Aniceta Maciejewska
  • phm. Agnieszka Danis
  • phm. Dorota Tomczak

Dodatkowo w trakcie zjazdu zostały wręczone przez zastępcę komendantki chorągwi Krzyże za Zasługi dla ZHP oraz Medal Chorągwi Stołecznej ZHP „Aut ne tentaris aut pérfice. Nie próbuj — Dokonuj!” dla zasłużonych instruktorów i instruktorek.