Zjazd Sprawozdawczy Hufca

W ostatnią środę, 08.09.2021, odbył się Zjazd Sprawozdawczy Hufca. Uczestniczyło w nim prawie 40 osób z głosem decydującym, postanawiających o kontynuacji pracy naszej hufcowej komendy.

Co to Zjazd Sprawozdawczy Hufca? To odbywający się w połowie kadencji komendy (po dwóch latach od wyboru) zjazd, w trakcie którego podejmuje się decyzję o udzieleniu, bądź nieudzieleniu absolutorium poszczególnym członkom komendy. Oznacza to więc, że zjazd może nawet odwołać całą komendę i wybrać w zamian nową.

W zjeździe, oprócz osób z Hufca Piaseczno, uczestniczyła także hm. Katarzyna Kuligowska, komendantka Hufca ZHP Warszawa Wola, jako pełnomocniczka komendantki chorągwi.

Wystąpienie Pełnomocniczki Komendantki Chorągwi, hm. Katarzyny Kuligowskiej; obok pwd. Bartosz Śpiewak, Przewodniczący Zjazdu i pwd. Tomasz Danis, Protokolant.
Wystąpienie pełnomocniczki komendantki chorągwi, hm. Katarzyny Kuligowskiej; obok pwd. Bartosz Śpiewak, przewodniczący zjazdu i pwd. Tomasz Danis, protokolant.
fot. Stanisław Kowański

Zjazd rozpoczął się Częścią Roboczą, w trakcie której zostały przyjęte w głosowaniu regulamin, porządek obrad, składy odpowiednich komisji, a także przewodniczący i protokolant zjazdu. Natomiast w trakcie Części Oficjalnej, otwartej wprowadzeniem sztandaru hufca i hymnem ZHP, mogliśmy wysłuchać Sprawozdania komendantki oraz komendy hufca o tym, co zrobili w ciągu ostatnich dwóch lat kadencji, jaki jest stan hufca i jak prezentuje się na tle chorągwi. Później wypowiedziała się komisja rewizyjna, po czym pełnomocniczka przedstawiła opinię władz chorągwi na temat współpracy z Hufcem Piaseczno.

Wystąpienie Zastępczyni Komendantki ds. Pracy z kadrą, phm. Magdaleny Rzeszotek.
fot. Stanisław Kowański

Zjazd w głosowaniu przyjął sprawozdania zarówno komendy, jak i komisji rewizyjnej, po czym komisja przedstawiła wniosek w sprawie udzielenia absolutorium członkom i członkiniom komendy. Szczęśliwie dla komendantki, jej współpracowniczek i współpracownika, zjazd przegłosował pozytywnie udzielenie absolutorium dla wszystkich osób.

Mamy nadzieję, że praca komendy przez kolejne dwa lata dalej będzie pełna sukcesów i rozwinie pozytywnie nasz hufiec.

Osoby z kontami w domenie @zhp.net.pl lub @zhp.pl mogą zapoznać się z dokumentami zjazdowymi, w tym Uchwałą nr. 1 Zjazdu ws. udzielenia absolutorium na SharePoincie Hufca: