„Gawędy Druhny Babci” Haliny Wiśniewskiej

,,Gawędy Druhny Babci” to utwór napisany przez instruktorkę harcerską, która swoją przygodę z harcerstwem zaczynała już w 1931 roku. Autorka w swoim dziele opisuje calusieńką historię harcerstwa w Polsce od samego początku, aż do 2001 roku. W opowieść wplątywane są prywatne wspomnienia i historia ,,Druhny Babci”, a także tło historyczne w Polsce oraz czasami na świecie. Całość opisana jest w formie gawędy, dzięki czemu proces czytania jest przyjemny. Opowieść jest opisana w rozdziałach, które podzielone są latami konkretnych etapów w chronologii harcerstwa.

Książkę tę bardzo polecam wszystkim, którzy chcą poznać historię harcerstwa, zapisaną w formie ciągu przyczynowo-skutkowego, przeplatanego personalnymi wspominkami druhny, która w harcerstwie była prawie od samego początku.

Autorem recenzji jest dh Tomasz Danis

PS. Ta książka jest dostępna w naszej hufcowej bibliotece!