„Gawędy przy ognisku” Henryka Grzywki

„Gawędy przy ognisku” to jedna z pozycji wydanych przez Główną Kwaterę Harcerzy ZHR. Autorzy zachęcają w niej drużynowych, by nie odczytywali gotowych gawęd na ognisku, lecz w oparciu o te spisane, starali się mówić „żywe słowo” do swoich harcerzy. Znajdziemy tu komentarze do Przyrzeczenia oraz do każdego z 10 punktów Prawa Harcerskiego ZHR. Wysłuchamy historii Wojtka Szczepanika (bohatera Ballady Rajdowej), zgłębimy rozważania o takich wartościach, jak odwaga, męstwo, godność harcerza, karność i posłuszeństwo, pogoda ducha czy też czystość. Zastanawiasz się, skąd wzięła się ta książka w bibliotece naszego hufca? Jesteś sceptycznie nastawiony/nastawiona do braci z ruchu ZHR? To właśnie propozycja dla Ciebie. Pomoże Ci zrozumieć, czym kierują się harcerze ZHR i dlaczego warto „za brata uważać każdego innego harcerza”.

Autorką recenzji jest dh. Małgorzata Stokłuska.

PS. Ta książka jest dostępna w naszej hufcowej bibliotece!