„Jak orzeł leć” Jarosława Balona

,,Jak orzeł leć – próby harcerek i harcerzy Orlich” to książka autorstwa Jarosława Balona. Autor opisuje w niej swoje historie i wspomnienia, a także ciekawe przypadki prób na stopień HO przeróżnych druhów i druhen. Umieszczone są w niej konkretne przykłady zadań oraz raportów z prób na pierwszy w kolejności stopień wędrowniczy. Utwór podzielony jest na rozdziały, a w każdym z Nich znajdziemy osobną i na własny sposób interesującą sytuację związaną z próbami. Próby te niestety nie są próbami nowymi, niektóre mają już prawie 30 lat, ale nie znaczy to, że wiedza tam zawarta jest również przestarzała, wręcz przeciwnie.

Książkę tę bardzo polecam wszystkim osobom, które w najbliższej przyszłości planują otworzyć stopień Harcerza Olrego, bądź Harcerski Orlej. Dzięki przeczytaniu tej pozycji jesteśmy przybliżyć się idei próby oraz przekonać się jak jej realizacja wyglądała w przeszłości. Lektura ta jest również przydatna dla opiekunów prób na stopień HO, ponieważ może przydać się w rozmowach i tworzeniu właśnie tej próby.

Autorem recenzji jest dh Tomasz Danis

PS. Ta książka jest dostępna w naszej hufcowej bibliotece!