Podsumowanie akcji letniej 2023

W tym roku na obozy harcerskie z naszego hufca wyjechało prawie 400 osób. W ramach 13 wyjazdów odwiedziliśmy aż 5 różnych miejsc na terenie Polski, a także jedno miejsce za granicą!

Jak zwykle obozy to przygoda i wspomnienia na całe życie dla wszystkich osób uczestniczących — także dla kadry!

W tegorocznych obozach:

• wzięło udział 430 osób
  • w tym 46 osób kadry
  • zdobyto 440 sprawności!

Obozy były dofinansowane z budżetu Gminy Piaseczno.

W tym roku to nie tylko obozy…

Duża reprezentacja naszego hufca wyjechała na międzynarodowy zlot skautowy Jamboree w Korei Południowej. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się raz na 4 lata. Patrole z Piaseczna (których było aż 5) przygotowywały się do zlotu już od półtora roku i zostało to zwieńczone wyjątkowym wyjazdem. Ale więcej o tym wydarzeniu można przeczytać w dedykowanym temu poście — tutaj.

Nowy rok

Od września z kopyta ruszamy w kolejny rok harcerski. Już w październiku odbędzie się Jesienny Złaz Hufca, połączony z grą nocną. Dla kadry to także rok zmian, jako, że 4 listopada spotkamy się na Zjeździe Hufca, aby podsumować czteroletnią kadencję aktualnej komendy hufca, a także wybrać nowe władze, które będą nami kierować przez kolejne 4 lata.

Obozowa galeria

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tegorocznych obozów. Zdjęcia z wyjazdu do Korei są dostępne w galerii we wspomnianym wyżej poście.

Obóz „Introligatornia” w Kostkowicach

Obóz drużyn z Łaz oraz 5 DW „Wataha” z Piaseczna; część zgrupowania w Kostkowicach. Obóz odbył się w tematyce książek — każdy zastęp miał inną jako swój motyw, a każdego dnia uczestnicy zagłębiali się w fabułę innego dzieła.

fot. Stanisław Kowański

Obóz „Epoka Kamienia Harcerskiego” (część zuchowa) w Kostkowicach

W podobozie zuchowym „Epoka Kamienia Harcerskiego” zuchy ze 102 Gromady Zuchowej „Mali Wędrownicy” w Uwielinach zgłębili czasy od ery dinozaurów po epokę kamienia. Wśród licznych obozowych zajęć zuchy także opiekowały się wielkim dino jajem, eksplorowały jaskinie oraz dokonywały archeologicznych wykopalisk. Nawet gdy deszcz starał się pokrzyżować plany, zuchy wykorzystały go do dobrej zabawy!

Obóz 66 DSH „Granaty”

Obóz 66 DSH „Granaty” odbył się na urokliwej bazie „Trzy Morgi” Hufca Piotrków Trybunalski. Uczestnicy kontynuowali pracę śródroczną wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności oraz poszerzając ją o nowe zagadnienia i doświadczenia. Na obozie panowała braterska atmosfera, obecna zarówno przy grach terenowych, codziennych apelach, jak i wieczornych ogniskach.

fot. Angelika Jakubowska

Kolonia zuchowa w Smerzynie

Kolonia gromad 126 z Gołkowa, 128 ze Złotokłosu i 149 z Jazgarzewa w tematyce Piotrusia Pana.